Osobnosti:

Petr Svoboda

8.6.2022
V Rumburku se konalo MČR veteránů.

Až do šluknovského výběžku se vydala výprava třebíčských atletů na MČR na dráze.  Ve stejné době jako vícebojaři, kteří bojovali o své tituly v Praze na Slavii, třebíčská pětka závodila v Rumburku. A dařilo se. Celkem osm medailí je jistě pěkná sbírka. Z překážkových tratí to bylo zlato na 100 m přek. v podání Petra Veleby a stejnou medaili získal Karel Konečný na 3000 m přek. Na trati 400 m přek. přidal Petr Veleba stříbro. Skokanské disciplíny přinesly stříbro Petra Veleby ve skoku vysokém a v bězích potom na trati 200 m stříbro Davida Horta, bronz Petra Motálka na 5 000 m a na chodecké trojce Karel Konečný uzavřel individuální sbírku zlatou medaili. Při závěrečných štafetách pak štafeta ve složení Hort, Veleba (Třebíč) a bratři Česákovi (Pardubice) bojovala o vítězství, ale nakonec z toho byla další stříbrná medaile. Pokud vám chybí ten pátý do party, Tak Standa Marek došel v chůzi na 4. místě stejně jako David Hort doběhl na 400 m. Celkový součet je tedy 2 zlaté, 5 stříbrných a 1 bronzová.