Osobnosti:

Petr Svoboda

31.5.2020
V pondělí 1. června byla oficiálně zahájena sezóna.

V pondělí 1. června byla na 173 v rámci projektu Spolu na startu oficiálně zahájena letošní atletická sezóna.

Tomáš Vilímek do stal pozvánku na prestižní mítink do Kladna, kde svedl souboj s těmi nejlepšími koulaři. Výkonem 16,70 metrů nakonec obsadil čtvrté místo. Vyhrál Tomáš Staněk výkonem 21,13 metrů.

Závodilo se také na třebíčském stadionu. Soutěžilo se v trojboji - 60 m nebo 100 m, dálka a míček nebo oštěp. Závodu se zúčastnilo 81 atletů.
Tentokrát atletům přálo počasí. A tak byly k vidění dobré výkony.
V běhu na 100 metrů mužů sváděli souboj o prvenství Daniel Kincl a Pavel Morong. Nakonec se z vítězství radoval Daniel Kincl, který porazil Pavla Moronga o 3 setiny. V ženách zvítězila Aneta Kühwegová, která zaběhla tuto trať pod 13 sekund. Adam Havlíček se blýskl ve skoku dalekém výkonem 6,47 metrů a v hodu oštěpem 51,96 metrů. Žákyni Vendule Staňkové rozhodčí naměřili v dálce výkon 5,42 metrů. Bohužel s nedovolenou podporou větru. V hodu oštěpem její sestra Kateřina Staňková poslala náčiní do vzdálenosti 35,70 metrů. V hodu míčkem Anně Kučeríkové  naměřili rozhodčí výkon 55,92 metrů.