O víkendu 23. a 24. května se v Třebíči konalo Mistrovství Kraje Vysočina ve vícebojích. Na startu závodu se postavilo 51 atletů z osmi oddílů. Mistrovské tituly se udělovaly pouze ve třech kategoriích.
Mezi juniory zvítězil Matěj Vomela i když neskočil základní výšku v tyči. Desetiboj začal výborně. Na stovce si vytvořil svoje maximum 10,90 sekund. Své osobáky si ještě zlepšil ve vrhu koulí a ve skoku vysokém. Druhý den už tak podařený nebyl. Jeho výkon 5 899 bodů ho zařadil na jedenácté místo v letošních tabulkách. V mladších žácích zvítězil Dominik Jančář výkonem 2 249 bodů, což je pátý nejlepší letošní výkon. Druhý skončil Filip Foltýn. Mladší žákyně vyhrála teprve jedenáctiletá Eliška Ošmerová. Druhé místo obsadila Laura Svobodová. Z nemistrovských vícebojů juniorka Beáta Meschková se výkonem 4 578 bodů pounula na páté místo a dorostence Nikol Horké stačil součet bodů 5 254 dokonce na druhé místo. Mistrovství republiky se koná za tři týdny v Brně.
Z výsledků:
junioři – desetiboj
1. Vomela (SPTRE) 5 899 bodů (10,90-6,54-10,76-1,84-48,73-14,79-27,81-NM-33,98-4:54,78)
mladší žáci – pětiboj
1. Jančář (SPTRE) 2 249 bodů (9,79-41,31-7,98-4,61-2:24,01)
2. Foltýn (SPTRE) 1 771 bodů (10,25-41,78-8,69-4,49-2:41,85)
mladší žákyně – pětiboj
1. Ošmerová (SPTRE) 2 573 bodů (10,88-43,79-8,24-4,31-2:50,54)
2. Svobodová (SPTRE) 2 509 bodů (10,56-36,01-8,63-4,72-2:52,20)
juniorky – sedmiboj
Meschková (SPTRE) 4 578 bodů (14,78-1,57-10,56-26,54-5,44-30,78-2:45,17)
dorostenky – sedmiboj
Horká (SPTRE) 5 254 bodů (14,24-1,51-12,54-25,43-5,89-34,94-2:25,90)
Kompletní výsledky najdete zde.
Fotografie ze soboty najdete zde.
Fotografie z neděle najdete zde.
