V sobotu 20. června se ve Znojmě konal třetí závod Ligy Vysočiny přípravek. Závodu se zúčastnilo 103 mladých atletů. Na ně čekal čtyřboj: běh na 50 m, hod raketkou, člunkový běh a skok daleký. Na závěr běželi štafetu 4 x 100 metrů.
Ve svých kategoriích zvítězili ve čtyřboji Filip Bártl, Eliška Ošmerová a Barbora Svobodová. Druhé místo obsadil Matěj Svoboda a třetí skončil Adam Ošmera.
Z výsledků:
starší hoši
1. Svoboda 29 bodů (7,81-33,13-11,40-3,81)
2. Ošmera 27 bodů (8,06-30,00-11,54-3,88)
4 x 100 m – 1. Svoboda, Ošmera, Jančář, Bříza 64,53
mladší hoši
2. Jančář 109 bodů (8,38-27,56-11,34-3,63)
3= Caha 103 bodů (8,31-24,04-11,10-3,37)
4 x 100 m – 2. Papírník, Rapouch, Bártl, Caha 66,19
starší dívky
1. Ošmerová 144 bodů (7,16-40,82-10,72-4,33)
2. Kovandová 136 bodů (7,97-30,94-11,11-3,98)
4 x 100 m – 1. Ošmerová, Kuchaříková, Kovandová, Marečková 61,31, 3. Dolečková, Dolečková, Dvořáčková, Chaloupková 64,41
mladší dívky
3. Kovářová 88 bodů (8,59-11,47-11,90-3,08)
4 x 100 m – 2. Dudešková, Pavlíková, Nováčková, Nováčková 70,69
Kompletní výsledky najdete zde.
