Osobnosti:

Petr Svoboda

3.7.2022
Olympionici se vrátili se třemi medailemi.

Ve dnech 28. až 30. června se v Olomouci konala Letní olympiáda dětí a mládeže. Z třebíčských závodníků se na olympiádu dostalo sedm mladých atletů.
Největšího úspěchu dosáhla Viktorie Kulhánková, která vyhrála běh na 300 m. Kromě zlaté medaile si veze ještě nový krajský rekord. Druhou medaili vybojovala Beáta Meschková ve skoku dalekém. Ještě do posledního skoku byla na prvním místě, nakonec skončila druhá. Třetí medaili si přivezla štafeta, ve které měla Třebíč tři atletky. Meschková, Neumanová a Kulhánková spolu s Vavřinovou z Jihlavy vybojovaly bronzovou medaili. Medaile těsně unikla Kristýně Neumanové, která doběhla v běhu na 800 m na čtvrtém místě. Finálová umístění ještě vybojovaly Dita Smolová v běhu na 100 m překážek a Viktorie Kulhánková v běhu na 60 m.