Osobnosti:

Petr Svoboda

22.9.2019
Mistrovství Evropy veteránů.

Italské Lido di Jesolo, Caorle a Eraclea se staly od 5. do 15. září pořadatelskými městy ME v atletice veteránů. Přes 5 tisíc závodníků od 35 do 103 let si to rozdalo ve všech atletických disciplínách od 100 m do půlmaratonu včetně všech technických disciplín.

Třebíčská atletika měla historicky největší účast – celkem 5 závodníků. Jejich největší ambice cílily na štafety a  i přes problémy se sestavou se nakonec podařilo obsadit ve štafetě na 4 x 100 4. místo v kategorii M40 (Veleba, Konečný, Hort doplnili sestavu o Jiřího Urbana z Otrokovic). V delší štafetě na 4 x 400 m čistě třebíčská sestava vybojovala místo 5. (Veleba, Konečný, Motálek, Hort)

V týmových soutěžích uspěl dvakrát Stanislav Marek, když v týmech získal stříbrnou a bronzovou medaili v chůzi na 5 a 10 km.

V individuálních disciplínách byl nejpilnější Petr Veleba, který skončil 11. ve skoku vysokém, celkově 10. místo bral na 110 m překážek a v běhu na 200 m i přes svůj „veteránský osobák“ skončil v rozbězích a celkově to bylo 25. místo. Petr Motálek si v krosu na 4 km doběhl pro 17. místo a v běhu na  5 km na dráze skončil 24. David Hort a Karel Konečný si odbyli premiéru na mezinárodní soutěži a pro Davida to bylo 39. místo v běhu na 800m a Karel si vybojoval 6. místo v běhu na 3000 m překážek.