v Třebíči

1919-2018

26.3.2018
Vítězi Okříšské laťky se stali Bartoňková a Pekárek.

V sobotu 24. března pořádala Atletika Okříšky soutěž ve skoku vysokém s názvem Okříšská laťka. Závodu se zúčastnilo 60 atletů, především dětí.
V kategorii žen zvítězila Andrea Bartoňková, která přeskočila laťku ve výšce 1,47 metrů a porazila druhou Veroniku Kývalovou o 22 centimetrů. Ve starších žácích si pro vítězství doskákal Petr Pekárek, který výkonem 1,62 metrů vytvořil nový rekord mítinku. V mladších žácích výkonem 1,30 metrů se z prvenství radoval Matěj Tuček. V přípravce mezi chlapci v novém osobním rekordu zvítězil Roman Picmaus. V kategorii starších žákyň podle předpokladů si vítězství připsala za výkon 1,47 metrů Pavla Kosielská. Ta porazila druhou Nikolu Kloudovou o 3 centimetry. Třetí skončila Ester Dvořáková, která překonala laťku ve výšce 1,38 metrů. Stejný výkon zaznamenala vítězka kategorie mladších žákyň Agáta Valentová. V přípravce se o první místo podělily Anna Kučeríková z Okříšek a Elen Holendová z Humpolce. Obě překonaly laťku ve výšce 1,10 metrů.