Renata Štorková

Radost z pohybu

1.4.2017
Rosa přerušil vítěznou sérii běžců z Nového Města.

V sobotu 1. dubna se konal tradiční Běh Lorenzovými sady. Slunečné počasí přilákalo na start 233 závodníků.
V hlavní kategorii mužů se na start postavilo 37 běžců. Mezi nimi byl sedmdesátišestiletý Vláďa Koukal. Hned od startu se souboj o vítězství zúžil na dvojici Karel Kulíšek a Ondřej Rosa. V závěru zbylo více sil Ondřeji Rosovi a v závodě zvítězil a přerušil tak sedmnácti-letou nadvládu běžců z Nového Města na Moravě. Druhý doběhl Karel Kulíšek a třetí Michael Jakůbek. Smůlu měl Josef Rygl, který v první kole upadl a musel dohánět velkou ztrátu.

Kategorii žen ovládla Kateřina Pulgretová, která s přehledem zvítězila. Druhá doběhla Zuzana Doležalová a třetí Karolína Hrubá.
V dorostencích zvítězil Jiří Kabrda před domácím Tadeášem Janíkem a Martinem Koutníkem.

Běh Lorencovými sady byl zároveň prvním závodem Běžeckého poháru mládeže. V něm se na stupně vítězů z třebíských závodníků  prosadili Adam Trojan, Marie Fučíková a Aneta Štorková.

Z výsledků:
muži
1. Rosa (USK Brno) 13:23, 2. Kulíšek (NMMOR) 13:26, 3. Jakůbek (SPTRE) 13:37, 4. Rygl (SPTRE) 13:42
ženy
1. Pulgretová (NMMOR) 8:04, 2. Doležalová (Biatlon Třebíč) 9:19, 3. Hrubá (Stříbro) 9:59, ... , 6. Procházková 10:15