1919-201
7

30.3.2017
Dva bronzy z mistrovství světa veteránů.

V Koreji se uskutečnilo halové MS veteránů v atletice. V Daegu, kde se konalo MS v roce 2011 se tentokrát sešlo přes 3000 atletů nad 35 let. V 36 členné výpravě České republiky byli i dva třebíčští atleti – Petr Veleba a Petr Motálek. Petr Motálek startoval v běhu na 3000 a 1500 m. Na 3000 metrů se pořadatelům podařilo, i přes jinak precizní práci, Petra ve výsledcích vynechat. Jeho čas kolem 10:54 by ho řadil na 10. místo. V běhu na 1500 metrů pak zaběhl čas 5:10,18 a skončil tak po součtu obou soutěžních běhů na celkovém 15. místě.
Svůj zatím životní výsledek zaznamenal Petr Veleba, který ve své první disciplíně, ve skoku vysokém, obsadil 3. místo za 160 cm a získal tak svou první veteránskou medaili z mistrovství světa. Druhý den nastoupil v pětiboji, kde celkovým součtem 2939 bodů zůstal na nepopulárním 4. místě. V dalším dnu nastoupil na rozběhy na 60 m překážek a podařil se mu přímý postup do finále z 2. místa časem 9,54. Svůj výkon pak ve finále ještě vylepšil na 9,50 a bral druhou bronzovou medaili.
Česká výprava celkově obsadila v pořadí národů 11. místo za krásných 45 medailí.